Read Comments

Powstają nowe instalacje fotowoltaiczne – Łódź miastem, które korzysta z możliwości energii odnawialnej

Nim zostanie stworzona instalacja fotowoltaiczna, tym najpierw dla danego budynku należy zebrać konkretne dane. Orientacja budynku względem słońca, zużycie prądu oraz rodzaj i wymiar dachu czy rodzaj poszycia dachu, to tylko kilka parametrów pozwalających na instalacje fotowoltaiczne. Łódź jako jedno z niewielu miast w Polsce chce poszukać w tym sektorze kilku oszczędności.

Fotowoltaika i roczne zapotrzebowanie na energię – podstawą audyt energetyczny

Fotowoltaika, Łódź, to dwa słowa, które od stosunkowo niedawna można wypowiadać jednym tchem. Otóż coraz więcej mieszkańców, właścicieli przedsiębiorstw w Łodzi decyduje się na instalacje fotowoltaiczne. W pierwszej kolejności należy ustalić moc, tak aby pokryć roczne zapotrzebowanie na energię, a następnie planuje się rozmieszczenie paneli fotowoltaicznych zamieszczonych na dachu. Dobiera się falowniki, zabezpieczenia oraz rozplanowuje się system montażowy do paneli i drogi kablowe. Ile może kosztować fotowoltaika? Dotacje przyznawane w tym celu pozwalają na stworzenie instalacji spełniającej indywidualne zapotrzebowanie wielu klientów.

Instalacje fotowoltaiczne Łódź i jej mieszkańcy w bardzo szybki sposób docenili, gdyż to najlepsza metoda na przetworzenie energii słońca na energię elektryczną. Można je wykonać na dachach płaskich, skośnych. Każda próba doboru optymalnego systemu fotowoltaicznego musi być poprzedzona audytem energetycznym, który pozwala na zbilansowanie ilości zużywanej i wyprodukowanej energii elektrycznej.

Cechy elektrowni solarnych w Łodzi

W samej Łodzi, jak i całym województwie łódzkim korzysta z produkcji darmowej energii elektrycznej ze słońca coraz więcej firm oraz osób fizycznych. Dlaczego? Instalacje fotowoltaiczne są bezobsługowe oraz ich obsługa nie wymaga żadnej wiedzy specjalistycznej. Solarne elektrownie to gwarancja bezgłośnej pracy, brak emisji jakichkolwiek substancji oraz brak wymagań dotyczących przeglądów okresowych czy wymian płynów. Wykonywane instalacje fotowoltaiczne Łódź doceniła po zakończeniu pierwszego lata. Wówczas budynki podłączone do sieci energetycznej odnotowały dużą nadwyżkę produkowanej energii. Spożytkowana została już zimą poprzez zmagazynowanie jej w akumulatorach. To gwarancja korzystania z własnej energii także w wyniki ewentualnej awarii sieci.

Nigdy nie powstanie druga taka sama instalacja fotowoltaiczna, gdyż każda z nich musi być stworzona pod potrzeby danego klienta. W celu dobrania rozwiązania stosuje się specjalistyczne oprogramowanie, które zapewnia optymalną konfigurację. W ten sposób regularne oszczędzanie prądu przyniesie spodziewane efekty i odciążenie domowego budżetu, taką właśnie korzyść zapewnia fotowoltaika. Dotacje udzielane na ten cel w znacznym stopniu obniżają koszt całej inwestycji, dzięki czemu kolejni mieszkańcy Łodzi dołączają do grona osób, które łączą ekologiczne rozwiązania z oszczędnością.