Read Comments

Lampa UV do wody ze studni

Dla właścicieli domów ze studnią lampa UV do wody studziennej jest niezbędnym narzędziem zapewniającym, że ich woda pitna jest wolna od szkodliwych bakterii i innych zanieczyszczeń. Wystawiając wodę na działanie światła ultrafioletowego, lampa UV może wyeliminować wszelkie potencjalne patogeny obecne w wodzie, zanim dostanie się ona do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Ta technologia istnieje od początku XX wieku i okazała się niezawodna w eliminowaniu wielu rodzajów mikroorganizmów z nieoczyszczonych źródeł wody.

Lampa UV do wody ze studni jest zwykle instalowana w miejscu, w którym nieoczyszczona woda gruntowa dostaje się do domowej instalacji wodno-kanalizacyjnej. Urządzenie działa poprzez wysyłanie intensywnego światła ultrafioletowego przez całą napływającą wodę, zabijając wszelkie bakterie lub inne organizmy w niej obecne. Dzięki temu nie staną się częścią zapasów wody pitnej Twojej rodziny ani nie spowodują innych problemów, gdy dotrą do Twoich kranów i pryszniców. 

Co to jest światło UV i jak przydaje się w studni?

Światło UV to rodzaj promieniowania elektromagnetycznego, który od dziesięcioleci jest stosowany w dezynfekcji wody. Jest to bezpieczny, niedrogi i skuteczny sposób na pozbycie się z wody szkodliwych patogenów. Światło UV pomaga zmniejszyć ryzyko chorób powodowanych przez bakterie i wirusy, które można znaleźć w wodzie studziennej, takie jak E. coli i Giardia lamblia.

Proces polega na wystawieniu drobnoustrojów w wodzie na działanie lampy UV, która wytwarza fotony o wysokiej energii, które zakłócają strukturę DNA tych organizmów i powstrzymują je przed rozmnażaniem. Proces ten nie pozostawia żadnych pozostałości chemicznych ani smaku, co czyni go idealną metodą dezynfekcji wody pitnej ze studni na całym świecie. Udowodniono, że oprócz właściwości dezynfekujących, światło UV pomaga redukować nieprzyjemne zapachy i zmętnienie związane z wodą studzienną, jednocześnie poprawiając jej ogólną przejrzystość.

Tags:
Categories dom