Read Comments

Ponadczasowa kostka brukowa

Kostka brukowa może mieć bardzo wiele zastosowań. Ten niewielki element ma znaczący wpływ na wygląd i funkcjonalność powierzchni, którą wypełnia.

Na parkingu i w ogrodzie

Coraz częściej i chętniej kostkę brukową wykorzystujemy na prywatny użytek. Duże pole do popisu mamy w ogrodzie, gdzie kostką możemy wyłożyć alejki czy większe powierzchnie, jak na przykład taras lub podjazd dla samochodu. Przestrzeń miejska to również miejsce, gdzie na każdym kroku spotkamy kostkę brukową. Jest idealna jako materiał, którym wykłada się powierzchnię parkingów, alejki w parkach czy otoczenie firm. Kostka brukowa to praktyczne i estetyczne rozwiązanie. Pozwala utwardzić grunt, ale też pozytywnie wpływa na wygląd powierzchni. Jej ułożenie jest proste i nie zajmuje wiele czasu.

Różne rodzaje kostki

Kostka może mieć różne kształty i kolory, a także grubość. Im grubsza, tym bardziej wytrzymała. Te cieńsze są wystarczające na powierzchniach, które nie będą poddawane dużemu naciskowi, jak na przykład taras. Jeżeli ma po niej poruszać się samochód lub inny ciężki pojazd, to kostka powinna mieć większą grubość. Na ruchliwych drogach powinno się stosować najgrubszą kostkę brukową. Aby nawierzchnia długo spełniała swoją funkcję, należy pamiętać o jej odpowiedniej pielęgnacji. Niezbędny do tego celu będzie impregnat do kostki brukowej, którego celem jest ochrona jej przed wpływem niekorzystnych czynników.

Zadbaj o jakość

Dzięki impregnatowi kostka jest także bardziej odporna na trwałe zabrudzenia, które mogłyby niekorzystnie wpłynąć na jej estetykę. Zarówno brud, jak i śnieg czy niepożądany zielony nalot już nie grożą naszej kostce, bowiem impregnat tworzy na jej powierzchni warstwę, do której nic nie przylega. Ważne, aby rozprowadzić go dokładnie na całej powierzchni, bo tylko wówczas będzie doskonałą ochroną i zabezpieczeniem. Jeżeli nasz impregnat do kostki brukowej jest wysokiej jakości, to wystarczy jedna warstwa, aby spełniał on bez zarzutu swoje zadanie. Jedno zastosowanie może wystarczyć nawet na kilka lat i sprawić, że nasza ogrodowa alejka, taras czy podjazd będą się prezentować tak dobrze, jak tuż po ułożeniu kostki.