Read Comments

Koła przemysłowe Blickle – najwyższy komfort użytkowania

Wytrzymałość i jakość wykonania to parametry, na które najczęściej zwracają uwagę firmy poszukujące kół transportowych do wózków widłowych czy innych urządzeń charakteryzujących się wysokim udźwigiem. Aby zapewnić pracownikom komfort użytkowania sprzętu i maksymalnie przedłużyć żywotność kół, warto wybrać koła przemysłowe pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak niemiecka marka Blickle.

W Polsce wyłączność na sprzedaż kół i zestawów kołowych Blickle ma poznańska firma Promag, która całą swoją ofertę udostępnia na stronie www.kola.com.pl. Jakie koła gumowe i pneumatyczne używane w przemyśle znajdziemy na ich stronie?

Koła gumowe pełne VE i VPP

Koła z pełnej gumy są cichobieżne, nie niszczą podłoża i mają uniwersalne zastosowanie. W ofercie Promag znajdziemy koła gumowe pełne Blickle w dwóch wersjach: VE oraz VPP. Koło gumowe VE to standardowe koło przemysłowe z pełnej gumy, z obręczą z blachy stalowej. Kółka przemysłowe VPP przypominają modele VE, lecz ich obręcz wykonana jest z tworzywa sztucznego. Koła te sprawdzą się w różnego rodzaju urządzeniach, a ich wybór uzależniony jest od naszych potrzeb, wymaganego udźwigu i zastosowania.

Koła gumowe z gumy elastycznej POEV, ALEV i SE

Przy przemieszczaniu szczególnie ciężkich ładunków najlepiej sprawdzą się koła do dużych obciążeń z oponami z elastycznej pełnej gumy. W ofercie Promag znajdziemy trzy rodzaje kół przemysłowych Blickle wykonanych z gumy elastycznej, a każdy z nich charakteryzuje się stworzoną przez niemieckiego producenta pełną elastyczną oponą gumową Blickle EasyRoll. Modele POEV mają poliamidową tarczę koła, ALEV cechują się tarczą aluminiową, natomiast modele SE wyposażone są w stalową spawaną lub poliamidową tarczę koła.

Koło pneumatyczne P i PK

Jeśli zależy nam na najwyższym stopniu ochrony podłoża i planujemy stosować koła jedynie w pomieszczeniach, wybierzmy doskonałej jakości koła pneumatyczne z oferty Promag. Koło pneumatyczne P wyposażone zostało w obręcz z blachy stalowej, natomiast model PK ma obręcz z tworzywa sztucznego. Wybierając koła gumowe Blickle, stawiamy na jakość, wytrzymałość i bezpieczeństwo.