Read Comments

Gruntowe pompy ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Pompy ciepła do ogrzewania domu

Niewielu z nas zdaje sobie sprawy z pokładów ciepła jakie można wydobyć z ziemi. Pompy ciepła, to urządzenia, które pozwalają na wykorzystanie tego źródła do ogrzania domu. Odpowiednio zaprojektowana oraz wykonana instalacja w niedalekiej przyszłości może przynieść oszczędności oraz komfort nawet przez kilkadziesiąt lat.

Województwo lubuskie inwestuje w urządzenia grzewcze

Pompy ciepła, to urządzenia grzewcze, które same w sobie nie wytwarzają ciepła. Wręcz przeciwnie, pobierają je z ziemi, wody czy też powietrza. Specjalny system grzewczy sprawia, że można ciepło przekazać do budynków. Województwo lubuskie już od kilku lat inwestuje w ten rodzaj ocieplania domów mieszkańców, co niesie za sobą wiele korzyści. Na terenie tego regionu Polski działa wiele przedsiębiorstw produkujących pompy ciepła.

Poznań z rekordowymi ilościami pozyskanej energii

Miasto Zielona Góra  może pochwalić się wybitnym na skalę całego kraju wynikami dotyczącymi pobieranego ciepła poprzez wykorzystanie pompy ciepła. Stąd pojawia się zasadniczy wniosek, że na tym terenie istnieje sporo pokładów źródeł dolnych, z których pobierane jest ciepło. Chętnie wykorzystuje to rozwiązanie, ponieważ pompy ciepła nie emitują spalin, co pozwala na walkę ze smogiem, z którym borykają się władze miasta.

Gruntowe pompy ciepła najskuteczniejszymi transformatorami

Montaż i inwestycja w gruntowe pompy ciepła powinna nastąpić już w momencie etapu projektowania budynków. Dzięki temu będziemy w stanie zapewnić odpowiednią wydajność pompy ciepła, ale też odnotujemy oszczędności związane z inwestycją. Gruntowe pompy ciepła gwarantują najlepsze efekty we współpracy z systemami niskotemperaturowymi.