Read Comments

Filtry do maszyn rolniczych

Maszyny rolnicze wyposażone są w liczne filtry, które wymagają regularnych wymian. W trosce o sprawność maszyn rolniczych należy stosować się do zaleceń producenta i wymieniać filtry zgodnie z informacjami zamieszczonymi w instrukcji obsługi maszyny lub warunkach gwarancji. Warto również pamiętać o tym, by korzystać wyłącznie z oryginalnych filtrów, gdyż stosowanie części zamiennych nieznanego pochodzenia może się wiązać z uszkodzeniem pojazdu, a co za tym idzie, z ogromnymi kosztami naprawy. Jakie filtry do maszyn rolniczych wyróżniamy i gdzie nabyć dobrej jakości produkty?

Jakie filtry do maszyn rolniczych wyróżniamy?

Każdy właściciel maszyn rolniczych powinien wiedzieć, jakie filtry znajdują się w jego pojeździe i jak często powinny być wymieniane. Wyróżniamy kilka filtrów, bez których nie może obyć się żadna maszyna rolnicza: filtry oleju, filtry powietrza (suche i mokre), filtry paliwa, filtry hydrauliczne, filtry kabiny, filtry odmy oraz filtry silnika. Do filtrów, które należy wymieniać często, zaliczamy przede wszystkim filtry kabiny, na których osadza się wilgoć. Nie trzeba wspominać, że korzystanie z klimatyzacji przy niewymienionym filtrze kabiny jest bardzo niekorzystne dla zdrowia kierowcy. Każdego roku, jesienią lub wczesną zimą, należy również wymienić filtr paliwa, aby zapobiec awariom maszyny rolniczej. Filtry powietrza wymienia się rzadziej, natomiast filtry oleju zastępuje się zazwyczaj nowymi wraz z wymianą oleju.

Gdzie kupić wysokiej jakości filtry do maszyn rolniczych?

Zakup oryginalnych filtrów do maszyn rolniczych gwarantuje bezawaryjną pracę oraz bezpieczeństwo, dlatego nie warto oszczędzać na zakupie filtrów. Wybieraj zawsze oryginalne filtry do maszyn rolniczych, pochodzące od sprawdzonych producentów maszyn. Wysokiej jakości filtry możesz znaleźć w sklepie internetowym PerkozParts.pl, który należy do autoryzowanego dealera marki New Holland w Polsce. W ofercie PerkozParts.pl znajduje się kilkaset filtrów od takich producentów jak Agromet Pilmet, Granit, JCB, John Deere, Mann-Filter, New Holland, Case IH, Schaffer, Seko, Swimer oraz Zetor. Wszystkie filtry cechują się wysoką jakością, są zróżnicowane cenowo i dostępne w wielu modelach.

Ile kosztują filtry do maszyn rolniczych?

Ceny filtrów są zróżnicowane i uzależnione od ich rodzajów. W sklepie internetowym PerkozParts.pl filtry do maszyn rolniczych można kupić w zakresie cenowym od 100 zł do 1400 zł. Do najtańszych filtrów zaliczamy filtry paliwa, silnika i kabiny, czyli te, które wymagają najczęstszych wymian. Z kolei wśród najdroższych produktów znajdziemy m.in. filtry hydrauliki oraz powietrza.