Read Comments

Zaprojektuj dom jednorodzinny ze specjalistami

Budowa domu to duże przedsięwzięcie i duży stres. Już na samym etapie projektowania warto dokładnie zastanowić się co jest nam potrzebne i czego oczekujemy.

Gdy budowa już się zacznie wszelkie zmiany będą dużo trudniejsze i zdecydowanie bardziej kosztowne. W związku z tym wiele osób uznaje, że warto poświęcić nieco więcej czasu na idealne dopasowanie projektu, tak żebyśmy byli z niego w pełni zadowoleni i aby budowa mogła przebiegać bez zakłóceń.

Odpowiednia pracownia architektoniczna

Jeśli w planach mamy dom jednorodzinny, to powinniśmy zatrudnić architekta, który na co dzień wykonuje projekty domów. Kielce to miejscowość, gdzie działa wielu takich specjalistów. Często konkretne pracownie specjalizują się w określonym rodzaju budownictwa. Jedne projekty są bardziej nowoczesne, a inne bardziej tradycyjne. Musimy więc dokładnie określić czego potrzebujemy i chcemy.

Jaki ma być nasz dom?

Pierwszym pytaniem powinno być : dla ilu osób? Od tego zależy m.in. ilość sypialni czy wielkość strefy dziennej. Jeśli na stałe dwie osoby dorosłe poruszają się samochodami, to do rozważenia jest garaż dwustanowiskowy. Obecnie najczęściej projektuje się strefę dzienną w formie otwartej kuchni, która przechodzi w jadalnie a następnie salon. Mamy wówczas otwartą przestrzeń i dużo miejsca do wspólnego spędzania czasu i zapraszania gości. Jednak są osoby które wolą kuchnie zamkniętą, jednak chcą aby przylegało do niej pomieszczenie spiżarni. Popularne są obecnie również różne pomieszczenia dodatkowe. Czasami konieczny jest gabinet, innym razem niewielka siłownia czy pokój hobby. Wszystko zależy od trybu życia naszego i naszej rodziny, naszych codziennych potrzeb. Z uwagi na konkretną ilość osób warto również dokładnie przemyśleć ilość łazienek. Już przy trzech osobach dwie to minimum. Jeśli w domu mieszkać będą cztery osoby warto rozważyć przynajmniej dwie łazienki i dodatkowe wc.