Read Comments

Czy warto zainwestować w dobrą wiertarkę?

Remonty i wykończenia charakteryzują się dużym zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju narzędzia i urządzenia. Przed rozpoczęciem samodzielnych prac warto się dobrze do tego przygotować. Mało kto wie, że od tego w dużej mierze zależy sukces przeprowadzonych prac. Bardzo ważnym jest, aby przed przystąpieniem do remontu dobrze zaplanować cały budżet i sprawdzić, czy posiadamy wymagane narzędzia. Poniższy artykuł powinien nam w tym pomóc. 

Wiercenie w ścianach – jak nie zniszczyć nowych powierzchni.

Jedną z kluczowych kwestii podczas każdego remontu czy wykończenia nowych wnętrz jest konieczność powieszenia na ścianach ramek ze zdjęciami, zegarka, luster czy innych dekoracji. Wiele osób nie chce wiercić dziur w ścianach łapiąc się niesprawdzonych metod. Jedną z nich jest powieszenie rzeczy na tzw. dwustronnej naklejce, która powinna gwarantować mocne trzymanie przynajmniej przez kilka lat. W rzeczywistości bardzo często jest inaczej. Uchwyty puszczają po kilku tygodniach a my musimy zmierzyć się z kolejną próbą i kosztami związanymi z rozbitą ramką lub lustrem. Czasami próbujemy nowoczesnych metod wieszania przedmiotów na kleistej mazi przypominającej plastelinę. Z reguły efekt jest taki sam. Czy warto więc rezygnować z dziur w ścianie?

Jak wywiercić dziurę w ścianie by jej nie zniszczyć?

Jednym z kluczowych elementów wiercenia w ścianach jest wybór odpowiedniego sprzętu i narzędzi. Jeżeli nie chcemy narobić szkód to warto zainwestować w dobre i ostre wiertła.Wiercenie udarowe powinno zapewnić nam brak pęknięć na ścianie oraz odprysków farby. Przy zastosowaniu odpowiednich wierteł mamy szansę stworzyć idealną przestrzeń na wbicie kołka i umocowanie haczyka. W ten sposób nie tylko stworzymy wytrzymałe mocowanie dla naszych przedmiotów, ale również dbamy o to by nie naruszyć konstrukcji ściany oraz powłoki farby jaka ją przykrywa. Planując remont lub wykończenie nowych wnętrz warto dobrze rozważyć tą metodą mocowania rzeczy na ścianach.