Read Comments

Uliczne lampy led  – oszczędność, bezpieczeństwo, estetyka.

Przy stale rosnących cenach prądu, dbanie o optymalizację kosztów zużycia energii stanowi podstawowy obowiązek nie tylko przedsiębiorców, ale również włodarzy miast i wsi. Zwłaszcza w sytuacji, gdy oprócz zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom i przyjezdnym, ważna jest również atrakcyjność miejscowości.

Lampy uliczne led stają się coraz popularniejsze, ponieważ ich zastosowanie zmniejsza koszty eksploatacji nawet o połowę. I nie chodzi tu jedynie o koszt samego prądu, choć ten jest najbardziej widoczny.

Co powoduje, że opłaca się montować uliczne lampy led?

  • zużywają zdecydowanie mniej prądu niż tradycyjne oświetlenie – koszty instalacji zwracają się już po 3 latach
  • są wytrzymałe na wielokrotne włączanie i wyłączanie – długo działają bezawaryjnie, zatem spadają koszty serwisowania i wymiany lamp, co ma znaczenie zwłaszcza w miejscach trudno dostępnych (lampa ledowa świeci średnio przez 13 lat)
  • są ekologiczne, ponieważ się nie nagrzewają – nie wpływają więc bezpośrednio na wzrost emisji dwutlenku węgla – masowe ich zastosowanie może realnie obniżyć pogłębianie efektu cieplarnianego
    nie generują kosztów utylizacji, ponieważ w ich produkcji nie stosuje się toksycznych substancji takich jak rtęć, czy gazy obecne w zwykłych świetlówkach – w całości podlegają recyklingowi
  • zwiększają poziom bezpieczeństwa – lampa led uliczna, czy parkowa obniża ryzyko tzw. efektu olśnienia, czyli pogorszenia widzenia związane z chwilowym oślepieniem – światło generowane przez takie lampy nie jest jaskrawe (latarnie ledowe świecą równomiernie nasyconym światłem)
  • zwiększają poziom atrakcyjności miejscowości poprzez dostosowanie wyglądu i temperatury źródła światła do specyfiki okolicy.

Uliczne lampy led są uniwersalne

Różnorodność kształtów i parametrów lamp ulicznych, pozwala na szerokie wykorzystanie ich nie tylko jako elementów funkcjonalnych, ale również dekoracyjnych. Oprawa uliczna led może świecić jasno i wyglądać bardzo nowocześnie. Ulokowana przed galerią handlową, będzie zapraszać do niej przechodniów. Może też być stylowa z wyglądu, a przy tym emitować ciepłe, nastrojowe światło. Taka latarnia uliczna led, która wygląda jak lampa z dawnej epoki, na starym mieście lub w alejkach zadbanego parku, sprawi, że spacer będzie prawdziwą przyjemnością.

Dzięki lampom ulicznym led władze miast nie muszą szukać już kompromisu pomiędzy estetyką, funkcjonalnością a kosztami. Latarnie uliczne led mogą być jednocześnie piękne i dopasowane do otoczenia oraz zapewniać optymalne oświetlenie bez nadwyrężania budżetu.