Read Comments

Taśmy modułowe

Taśmy modułowe, inaczej modularne, składają się z modułów wykonanych z materiałów termoplastycznych. Jest to doskonałe rozwiązanie produkcyjne, umożliwiające łatwy montaż i demontaż taśm, co w określonych okolicznościach może zminimalizować czas przestoju oraz ewentualne straty produkcyjne. Dodatkowo konstrukcja modułowa pozwala na sprawne oczyszczanie taśmy.
Oferujemy Państwu taśmy modułowe HabasitLINK o każdej długości i szerokości.

Konstrukcja taśm modułowych

Taśmy modułowe składają się z pojedynczych modułów połączonych za pomocą przetyczek wzdłużnych. Całość uzupełniają koła zębate, które eliminują potrzebę systemów o dużym naprężeniu, co zapewnia wytrzymałość konstrukcji oraz jej długą żywotność.

Pojedyncze moduły wykonane są z tworzywa sztucznego powstałego w technice formowania wtryskowego. Jego powierzchnie mogą być całkowicie zamknięte, nieznacznie otwarte lub z powierzchnią styku otwartą do 88%.

Przetyczki wzdłużne występują w dwóch wersjach, w zależności od typu taśmy: Smart Fit lub Snap Fit. Obie zapewniają łączenie oraz stabilność poprzeczną taśmy na całej jej szerokości.

Koła zębate mają charakterystyczną otwartą konstrukcję umożliwiającą łatwy dostęp do wałków transportera, co umożliwia ich czyszczenie na całej szerokości. Dzięki gładkim liniom i zaokrąglonym brzegom miejsca, w których mogłyby się gromadzić pozostałości produktów, zostały ograniczone praktycznie do zera. Konstrukcja umożliwiająca odpowiednie zazębianie się taśmy i utrzymanie poprawnego prowadzenia pozwoliła nam dodatkowo wyeliminować konieczność zastosowania systemów z dużym naciągiem, co sprawia, że nasze taśmy modułowe są wytrzymałe i niezawodne.

Rodzaje taśm modułowych

Istnieją trzy rodzaje taśm modułowych: proste, łukowe i spiralne.

Taśmy proste służą do transportu poziomego, wznoszącego lub opadającego. W tej kategorii oferujemy kilkadziesiąt typów taśm w różnych seriach (z różnymi podziałkami).

Taśmy łukowe umożliwiają standardowy transport poziomy, a dodatkowo transport towaru na łukach. Również w ich przypadku mamy Państwu do zaoferowania różne serie i podziałki (od 14,5 do 50,8 mm).

Taśmy spiralne są zaprojektowane specjalnie dla miejsc o niskim naprężeniu w liniach buforujących (na przykład w miejscach chłodzenia i mrożenia towaru). Proponujemy Państwu spiralne łuki taśmowe o podziałce od 1 do 2″.

Wysokie standardy higieniczne

Zapewnienie optymalnych warunków higienicznych jest dziś w przemyśle spożywczym absolutną koniecznością. Taśmy modułowe Habasit HyCLEAN z tworzyw sztucznych zostały tak zaprojektowane, by poprawić warunki higieny i usprawnić procedury czyszczenia. Nasze produkty wpisują się w rozwiązania systemu HACCP.

Tags:
Categories sprzęt