Read Comments

Ścierniwo do piaskowania do oczyszczania brudnych lub zużytych części stalowych

Piasek ścierniwo do piaskowania firmy PROSEGMENT sprawdzi się do oczyszczania brudnych, lub zużytych części stalowych, mosiężnych i aluminiowych. Uzyskane w ten sposób części samochodowe, lub motocyklowe mają jednolity, czysty wygląd, a odpowiednio dobrana faktura ścierniwa zapewni, że pozostaną dłużej sprawne. Stosowana regularnie metoda piaskowania zapewnia dłuższą trwałość podwoziom aut i samochodów ciężarowych, pomaga lepiej zabezpieczyć przed rdzą i niekorzystnym warunkami pogodowymi, ze względu na optymalne przygotowanie podłoża dla użycia środków konserwujących.

Piaskowanie jest także jedną z metod czyszczenia zbiorników i dużych części maszyn, które sprawnie i efektywnie pozbywa się nalotów pozostałych po pracy maszyn, takich jak resztki i fragmenty zbiorów, a nawet pomaga w usunięciu rdzy, gdyż znacznie przyśpiesza zdjęcie wierzchniej warstwy utlenionej stali i pozwala na odpowiednie jej zabezpieczenie na przyszłość. Niezwykła efektywność piasku do piaskowania jest widoczna przede wszystkim na dużych powierzchniach roboczych, wobec których inna obróbka byłaby znacznie bardziej czasochłonna i energochłonna.

Frezowanie CNC

Frezowanie CNC to najnowocześniejszy sposób obróbki różnego rodzaju materiałów. Technologia ta pojawiła się wraz z upowszechnieniem komputerów. Frezarki czy tokarki są sterowane komputerowe, dzięki czemu obróbka materiału przebiega bardzo szybko, jest niezwykle precyzyjna i daje możliwość wycięcia nawet skomplikowanych kształtów. Nowoczesne maszyny do frezowania znajdują zastosowanie w wielu zakładach produkcyjnych. Wykorzystywane są nie tylko do obróbki płaskich powierzchni, ale też rowków, uzębień czy powierzchni kształtowych. Frezowanie tą metodą wykorzystywane jest między innymi w takich dziedzinach przemysłu, jak lotnictwo, motoryzacja, elektronika, a także w medycynie i jubilerstwie. Frezarki CNC są całkowicie zautomatyzowane, dlatego efekty ich pracy są bardzo wysokiej jakości. Przed zakupem frezarki należy dobrze przemyśleć wybór odpowiedniego modelu.

Frezarki dzielą się bowiem na jedno- i wielowrzecionowe. Różnią się też pozycją wrzeciona – może być umieszczane nad lub pod stołem. Musimy sobie też odpowiedzieć na pytanie, jaki rodzaj frezowania będzie odpowiedni w naszej działalności. Stosując frezowanie pełne uzyskujemy trzy obrobione powierzchnie, dla uzyskania dwóch powierzchni wykonuje się frezowanie półpełne, a swobodne to inaczej jednostronne. Cały proces frezowania podzielony jest na trzy części. Rozpoczyna się od stworzenia projektu, a na jego podstawie tworzy się plan sterowania narzędziami do obróbki. Obróbka jest ostatnim etapem pracy. Kupując frezarkę CNC warto również zainwestować w wyposażenie dodatkowe, ale przede wszystkim trzeba dobrze przemyśleć wybór programowania, a także komputera, który będzie sterował całym procesem frezowania. Historia frezarek cnc sięga lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to skonstruowano pierwsze maszyny numeryczne. Ich rozwój spowodował prawdziwą rewolucję, a coraz większa dostępność komputerów pozwoliła na to, by technologia cnc trafiła pod strzechy. Jej rozwój jeszcze nie został zakończony, wygląda na to, że przed cnc jest świetlana przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *