Read Comments

Postaw na znanego producenta

Niemieckie produkty słyną z solidności i niezawodności. Takie właśnie są maszyny do recyklingu uznanej na całym świecie marki Bergmann. Ich skuteczność i zalety poznało już wielu przedsiębiorców z różnych branż gospodarki.

 

Makulatura zamiast drzew

Nie istnieją firmy, które by nie produkowały odpadów. Nawet zużyty papier powinien zostać poddany recyklingowi, aby mogły z niego powstać nowe praktyczne produkty. Odzyskiwanie papieru z odpadów ma duże znaczenie, bowiem pozwala uniknąć zanieczyszczenia wód oraz powietrza. Recykling papieru sprawia też, że wycinanych jest mniej drzew, więc trudno ten proces przecenić – przynosi korzyść zarówno ludziom, jak i środowisku naturalnemu. Prasy do surowców wtórnych są nie tylko proste w obsłudze, ale też higieniczne. Ich działanie także jest niezwykle proste. Wewnątrz prasy znajduje się dużych rozmiarów tłok, który zgniata umieszczone tam odpady. Maszyny marki Bergmann słyną z tego, że mają największą skuteczność w zgniataniu odpadów – prócz papieru poradzą sobie też z tekturą, folią czy opakowaniami. Sprasowane w zgniatarkach odpady są jednocześnie przygotowane do recykling. 

 

Do odpadów i surowców wtórnych

W zgniatarce do odpadów mokrych można umieszczać odpady komunalne, biologiczne i zmieszane. Prasa marki Bergmann jest tak skonstruowana, że nie tylko w dużym stopniu zmniejsza objętość odpadów, ale też niweluje ich nieprzyjemny zapach. Zgniatarka ma konstrukcję, dzięki której jest łatwa w konserwacji oraz w pielęgnacji – odpady nie mają kontaktu z elementami urządzenia, znajdującymi się wewnątrz maszyny. Podział odpadów na mokre i suche jest bardzo ważny. Do tych pierwszych należą te, które podlegają biodegradacji, suche są tak zwanymi surowcami wtórnymi. Z papieru wrzuconego do kosza z odpadami suchymi może powstać kiedyś zeszyt czy opakowanie. Wrzucony do kosza z odpadami mokrymi, zostanie zatłuszczony lub zabrudzony i będzie niezdatny do dalszego przetwarzania. Z roku na rok mamy jednak coraz większą świadomość ekologiczną i umiejętność segregowania odpadów.

Tags: ,
Categories ekologia