Read Comments

Najlepszy dostawca energii elektrycznej

Na rynku funkcjonują różne firmy, które oferują dostawę prądu. To od nas zależy z kim podpiszemy umowę i tym samym, kto stanie się naszym dostawcom. Zanim podejmiemy tę decyzję, warto dobrze się zastanowić i prześledzić oferty, jakie konkretne firmy oferują. Wszystko po to, aby wybrać najlepszego dostawcę z możliwych. Tylko na jakiej podstawie stwierdzić, że to właśnie ten jest tym idealnym dla nas? W tym artykule sygnalizujemy na co powinniśmy zwracać uwagę, aby być zadowolonym z wyboru.

Chyba nie ma wątpliwości co do tego, że najbardziej interesującą nas kwestią jest wysokość rachunków. I w związku z tym, zazwyczaj wybieramy tego dostawcę energii, który zapewnia, że podpisując z nim umowę, będziemy płacić najniższe rachunki z możliwych. Jednym słowem nigdzie indziej nie znajdziemy równie korzystnej oferty. Często możemy spotkać się z różnymi reklamami typu, „z nami zapłacisz za prąd o połowę mniej” – brzmi kusząco, ale czy możemy temu wierzyć? Na pewno powinniśmy takie informacje dogłębnie sprawdzić, zanim wykonamy jakikolwiek ruch, mający na celu związanie się z tym usługodawcą umową. Szczególnie, jeśli mowa o małych firmach, które nie zawsze działają fair. Zdarza się, że chodzą po domach osoby podające się za przedstawicieli znanych firm, oferują bardzo korzystne warunki umowy, a później okazuje się, że byli to naciągacze. Dlatego miejmy oczy szeroko otwarte i najlepiej podpisujmy umowę w placówce firmy. Co jeszcze powinno nam pomóc przy podjęciu decyzji i zweryfikowaniu wysokości rachunków? Na pewno godny uwagi jest kalkulator taryfowy. Znajdziemy go bez problemu w Internecie i przy jego pomocy, będziemy mogli porównać stawki, jakie proponują sprzedawcy energii. W ten sposób czarno na białym zobaczymy, który dostawca energii posiada najniższe stawki.

Zanim podpiszesz, zapoznaj się z umową

Błędem jest podpisywanie umowy, bez wcześniejszego zapoznania się z nią. Bowiem może się okazać, że nie o wszystkim zostaliśmy poinformowani, a przez brak zapoznania się ze szczegółami umowy, podpisaliśmy coś, o czym nie mieliśmy pojęcia. Dlatego żeby uniknąć sytuacji, w której poczujemy się oszukani, poświęćmy kilka minut na przestudiowanie tego, co podpisujemy i do czego się zobowiązujemy. A jeżeli jakieś zapisy, jakie zawarł dostawca energii są dla nas niejasne, to poprośmy o ich wytłumaczenie. Mamy do tego pełne prawo i nie powinniśmy bać się zadawania pytań!

Domowe sposoby na niższe rachunki

Tani dostawca energii to jedno, ale są też domowe sposoby, dzięki którym nasze rachunki mogą być niższe. Mowa tutaj przede wszystkim o zakupie energooszczędnych żarówek LED, które pobierają bardzo małą ilość energii elektrycznej, co przy wymianie ich w całym domu, potrafi znacząco wpłynąć na obniżenie rachunków. Kolejna sprawa, to wyłączanie światła, kiedy wychodzimy z pomieszczenia i odłączanie z gniazdka sprzętów, których w danym momencie nie używamy. Dotyczy to m.in. ładowarek do telefonów, które mimo tego, że nie ładują, to pobierają niewielkie ilości prądu. 

https://www.gkpge.pl/Oferta/Dla-domu/Krajowa/zmiana-dostawcy-energii-elektrycznej-pge

Tags: , ,
Categories energia