Read Comments

Możliwe funkcjonowanie zakładu bez stacjonarnej kotłowni

Istnieje wiele branż, które korzystają z możliwości, jakie daje wynajęcie kotłowni. Okazuje się, że tego rodzaju infrastruktura wcale nie musi znajdować się wewnątrz określonego budynku. Coraz częściej wykorzystuje się bowiem ciepłownie kontenerowe. Trudno się dziwić popularności tego rodzaju rozwiązania, ponieważ ma ono wiele zalet dla podmiotów, które decydują się na wynajem takiego obiektu. Od razu warto zaznaczyć, że tego typu kotłownie dysponują szeroką gamą parametrów, dotyczących zwłaszcza mocy grzewczych, ale też na przykład rozmiarów oraz wagi.

Szereg zalet kontenerowych ciepłowni

Decyzja o wynajęciu i montażu kotłowni umieszczonej na przyczepie lub w kontenerze zależy od wielu kwestii. Liczą się aspekty techniczne, infrastrukturalne oraz oczywiście ekonomiczne. Fakt, że urządzenia znajdują się poza głównym budynkiem zakładu przemysłowego, hotelu, kompleksu mieszkalnego czy obiektu handlowego lub usługowego, oznacza, że oszczędza się przestrzeń, którą można zagospodarować w inny sposób. Wydajne ciepłownie kontenerowe są w stanie zagwarantować taką moc, która bez obaw zapewni komfort funkcjonowania sieci oraz dostawy ciepła na odpowiednim poziomie.
Ważne są także inne walory związane z działaniem instalacji. W przypadku wykonywania remontu wewnątrz obiektu sieć funkcjonuje bez przerw. Kotłownie zabudowane w kontenerach (www.wynajemkotlowni.pl) sprawdzają się też jako rozwiązanie tymczasowe w sytuacji, kiedy na przykład dojdzie do awarii lub konieczne są właśnie różnorodne prace remontowane bądź konserwacyjne.

Liczy się również koszt. Wiadomo, że budowa ciepłowni stacjonarnej na terenie obiektu wymaga odpowiednich nakładów finansowych oraz konieczności skorzystania z usług serwisanta, być może nawet zatrudnionego na etacie. Urządzenia w kontenerze nie są tak kosztowne, a za kontrolę ich stanu odpowiadają fachowcy z firmy zajmującej się wypożyczaniem sprzętu.

Różne kotłownie dla różnych potrzeb

W przypadku wyboru konkretnej ciepłowni kontenerowej można zdecydować się na określone parametry, paliwo czy rozmiary. Dostępne są urządzenia parowe i wodne, zasilane olejem opałowym bądź gazem. Ich waga, wydajność, zakres temperatury czy ciśnienia to elementy, na które należy zwracać uwagę, dopasowując je do określonych potrzeb. Wszystko zależy od wymagań cieplnych, jakie charakteryzują konkretny obiekt.

Oczywiście wiadomo, że w przypadku krótkiego wynajmu często wystarczą ciepłownie kontenerowe o niewielkich gabarytach i stosunkowo niskiej mocy. Decydując się na długoterminową umowę najmu dla obiektu przemysłowego o sporym zapotrzebowaniu na energię, wymagania są zdecydowanie inne. Na szczęście asortyment urządzeń jest na tyle szeroki, że bez problemu uda się dopasować kotłownię do uwarunkowań oraz rodzaju budynku lub kompleksu budynków. Co istotne, produkty tego typu wyposażone są w możliwości monitorowania ich parametrów, dlatego obsługa jest wyjątkowo łatwa.