Read Comments

Jaki kocioł kupić do domu?

Szukasz efektywnego sposobu na ogrzanie swojego domu? Jednym ze sposobów jest zamontowanie pieca gazowego. Na rynku można znaleźć wiele wariantów takich urządzeń, dlatego wybór wcale nie jest taki prosty. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat kotłów gazowych, koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. 

Zalety użytkowania ogrzewania gazowego

Ogrzewanie gazowe to najpopularniejsza obecnie technika grzewcza. Jest ona doceniania ze względu na wydajność, minimalną ilość niezbędnego miejsca przy montażu oraz jakość pracy. Montaż i piec gazowy nie wymagają składowania paliwa tj. drewna, węgla czy ekogroszku. Tym samym nie musimy poświęcać swojej powierzchni na składowanie takiego paliwa. Niezależnie, czy interesują Cię kotły gazowe jednofunkcyjne, czy kotły gazowe dwufunkcyjne  – każdy z nich musi być podłączony do sieci ciepłowniczej. Jeśli Twoja nieruchomość nie jest podpięta pod sieć, to nic nie szkodzi – możesz zakupić zbiornik na gaz. Ogromną zaletą w użytkowaniu kotła gazowego jest wysoka kultura urządzeń. W takich urządzeniach nie powstają żadne fizyczne odpadki w postaci popiołu czy pyłu. 

Wybór kotłów gazowych

Zarówno w sklepach budowlanych, jak i tych oferujących towar w internecie można nabyć kotły gazowe jednofunkcyjne, kotły gazowe dwufunkcyjne oraz kotły kondensacyjne. 

Kotły gazowe jednofunkcyjne jak nazwa wskazuje, mają one jedną funkcję – podnoszą temperaturę w instalacji grzewczej. Jeśli potrzebowałbyś ciepłej wody użytkowej, należy dokupić dodatkowy zasobnik. 

Kotły gazowe dwufunkcyjne umożliwiają zarówno podniesienie temperatury w instalacji centralnego ogrzewania, jak i podgrzanie wody dla powszechnego użytku. Zasobnik, w którym znajduje się woda, jest zamontowany już w urządzeniu, dlatego takie kotły zajmują mniej miejsca. 

Kotły kondensacyjne generują dodatkowo ciepło, które uzyskiwane jest z pary wodnej powstałej ze spalin gazu. Z tego względu kotły kondensacyjne wykazują nawet 100% efektywności i są bardziej energooszczędne od innych konkurencyjnych urządzeń.