Read Comments

Elewator kubełkowy – wszystko, co warto o nim wiedzieć

Elewator kubełkowy to inaczej przenośnik kubełkowy, który służy do transportu pionowego surowców sypkich. Kubełkowe elewatory dzielą się jeszcze na taśmowe i łańcuchowe. Warto wiedzieć gdzie możemy je znaleźć, jak działają i w jakim celu są wykorzystywane.

 

Przenośniki – po co i dla kogo?

Elewatory do urządzenia, które stworzone są do pracy wewnętrzzakładowej. Oznacza to, że w danym przedsiębiorstwie, na hali produkcyjnej potrzebne jest urządzenie, które będzie służyć do transportu po tej hali produktów będących elementem pracy. Tym właśnie zajmie się przenośnik. Jego zadaniem jest usprawnienie działań i zoptymalizowanie procesu produkcji.

 

Taśmowe i łańcuchowe elewatory

Kubełkowy elewator taśmowy budowane są z wykorzystaniem pasów pędnych i mają zastosowanie do surowców sypkich, które osiągają średnie temperatury. Natomiast kubełkowe łańcuchowe przenośniki przeznaczone są do transportu surowców sypkich o wysokiej temperaturze. W ich działaniu wykorzystywane są jednej bądź dwa cięgnie łańcuchowe. Ważne jest także to, że mogą być wykonywane w wersji jednokanałowej bądź dwukanałowej, a najczęściej są wyposażone także w elementy automatyki, czyli czujnik ruchu czy podesty obsługowe. Elewator kubełkowy łańcuchowy jest zatem bardziej zaawansowanym rodzajem przenośnika.

 

Przenośniki ślimakowe

Innym wartym uwagi rodzajem przenośnika jest przenośnik ślimakowy. Przenośniki te służą do transportu poziomego, ale nie tylko. Idealnie radzą sobie także z transportem wznoszącym i pionowym produktów sypkich, suchych, wilgotnych, drobnych gruboziarnistych. Jest to zdecydowanie najbardziej wszechstronny przenośnik, który dodatkowo może stanowić zamkniecie silosów i zbiorników.

 

Na pewno warto postawić na elewator kubełkowy marki Wezting Remo, które spotkać można w wielu liniach fabrycznych na całym świecie. Ich niewątpliwą zaletą jest bardzo wysoka jakość i różnorodność, a także niewielki pobór mocy, która wyróżnia je na tle innych podobnych urządzeń, innych marek.