Read Comments

Czym są zaciski szybkomocujące?

Interesujesz się mechaniką? Pasjonują Cię prace domowe i warsztatowe? Pragniesz dowiedzieć się czegoś nowego? Doskonale się składa. W dzisiejszym artykule postaramy się przedstawić Ci temat zacisków szybkomocujących. Dzięki nam zaciski te nie będą stanowiły dla Ciebie żadnej tajemnicy. Jeżeli jesteś zainteresowany omawianym tematem, to rozsiądź się wygodnie i zostań z nami, aż do samego końca.

Zaciski szybkomocujące

Jak sama nazwa wskazuje, zacisk szybkomocujący może świadczyć o szybkim zaciskaniu, czegoś. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ pozwala na to budowa zacisków szybkomocujących. Zaciski takie posiadają dźwignię, które są bardzo wygodne i umożliwiają nam szybkie zamykanie i otwieranie zacisków. Czasem czynność ta bywa bardzo problematyczna i uciążliwa, jednak dzięki zastosowaniu dźwigni, nie stanowi to już absolutnie żadnego problemu. Zacisk szybkomocujący występuje najczęściej jako zacisk jednoręczny, co oznacza, że bardzo łatwo posługiwać się przy użyciu tylko jednej ręki. Dzięki temu prace ręczne wchodzą na inny poziom. Narzędzia te dostępne są w różnych wersjach i rozmaitych rozmiarach. Mamy możliwość zakupienia zacisków, których zakres osiąga 150mm, 300mm, 450mm, 600mm, także  900mm. Dla wielu branży zakres pracy takich zacisków ma ogromne znacznie. Natomiast w każdym przypadku ich wysięg, to aż 80mm. Dzięki nim jesteśmy w stanie zrobić naprawdę wiele. Na uwagę zasługuje też to, że narzędzie te mają dwie funkcje. Pierwsza, podstawowa i wszystkim znana, czyli ścisk elementu znajdującego się między ramionami, natomiast w drugim przypadku jest to rozpieranie ramion.

Zastosowanie zacisków szybkomocujących

Zaciski szybkomocujące posiadają szeroki zakres zastosowań. Prawda jest, że narzędzie te, można wykorzystać praktycznie wszędzie. Doskonale sprawdza się w trzymaniu i dociskaniu elementów z drewna, metalu, szkła, czy plastiku. Dzięki nim nasze prace stają się o wiele łatwiejsze i bardzo dokładne. Dlatego również i Ty powinieneś wejść w ich posiadanie.