Read Comments

Chwytak podciśnieniowy – rozwiązanie dla twojej produkcji

Rozwój przedsiębiorstwa nieodłącznie wiąże się z wprowadzanymi usprawnieniami czy pojawiającą się na pewnym etapie automatyzacją. Jeśli w Twojej produkcji wykorzystywane są roboty, to chwytak podciśnieniowy sprawdzi się tam doskonale.

Czym jest chwytak i do czego służy?

Chwytak w przemyśle służy do przenoszenia przedmiotów w sposób jak najbardziej adekwatny do materiału, z którego składa się owy przedmiot. Pozwala na sprawne i bezpieczne przetransportowanie obiektu przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. Jeśli chcemy więc przenosić obiekty bez obaw, a jednocześnie dbać o rozwój przedsiębiorstwa i usprawnianie działania używanych systemów, to chwytak stanie się elementem wręcz bezcennym podczas codziennej pracy.

Chwytak podciśnieniowy – funkcjonalność

Jest on jednym z elementów ramienia robota, który odpowiedzialny jest za komunikację pomiędzy robotem a, tak zwanym, elementem roboczym nad którym dany robot pracuje w obecnej chwili. Chwytak podciśnieniowy doskonale sprawdza się w procesach logistycznych. Przy jego pomocy za jednym razem można przetransportować cały potrzebny element lub konkretną jego warstwę. Warto pamiętać, że system chwytaków podciśnieniowych nie musi mieć jasno określonego położenia do którego ma dostarczyć komponent.

Wykorzystanie chwytaków podciśnieniowych w przemyśle

Tego rodzaju chwytaki doskonale sprawdzą się w systemach odpowiedzialnych za przygotowanie zamówień czy paletowaniu towaru, ale też podczas sortowania elementów produkcyjnych. Można je wykorzystać w wielu gałęziach przemysłu, co sprawia, że stają się elementem dość uniwersalnym zwiększającym skuteczność i produktywność na kilku polach.

Co wyróżnia chwytaki podciśnieniowe?

Ich charakterystyczną cechą jest przede wszystkim wysoka wydajność. Jego niska waga i niewielkie wymiary sprawiają, że produkt jest niezwykle dynamiczny. Praca przy jego użyciu pozwala na zdecydowane skrócenie cyklu roboczego, dzięki czemu uzyskujemy nie tylko wzrost efektywności, ale i oszczędność czasu oraz środków.
 
Z racji tego, że istnienie wiele gałęzi przemysłu, w których takie chwytaki mogą znaleźć zastosowanie warto pamiętać, by podczas poszukiwań skupić się na doborze odpowiedniego rodzaju. Jeśli odpowiednio określimy potrzebę i skonfrontujemy to z ekspertem szansa, na dobranie najlepszej z możliwych opcji wzrośnie. Warto tu wspomnieć, że istnieje kilka “przeznaczeń” chwytaków podciśnieniowych. Jedne doskonale sprawdzą się przy precyzyjnej pracy z robotami, a inne do paletyzacji lub depaletyzacji różnego rodzaju produktów.

Dlaczego warto?

Jeśli zastanawiasz się jak przenieść swój proces produkcji na zdecydowanie wyższy i bardziej innowacyjny poziom, to takie rozwiązanie sprawdzi się idealnie. W produkcji dążymy do maksymalizacji efektów i minimalizacji kosztów. Chwytaki ciśnieniowe stanowią krok naprzód w przypadku obydwu celów. Podczas wyboru pamiętaj o rozmowie z producentem, który jest jednocześnie ekspertem w dziedzinie zarówno produkcji, jak i funkcjonalności. Odpowie on na wszystkie pytania i rozwieje ewentualne wątpliwości.
 
Sprawdzone chwytaki znajdziesz tutaj: https://www.dalmec.com/pl/chwytak-podcisnieniowy/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *