Read Comments

Bezpieczna piła stołowa eliminuje ryzyko powstania kontuzji

Jak często słyszy się o wypadkach na budowie? Do świadomości opinii publicznej stosunkowo rzadko przenikają tego typu informacje, chyba że mamy do czynienia z katastrofą, w której życie straciło kilka osób lub gdy zniszczenia tworzą realne ryzyko dla setek czy tysięcy ludzi. Tymczasem inspektorzy budowlani i instruktorzy bezpieczeństwa i higieny pracy stale spotykają się z różnego rodzaju przykrymi wydarzeniami, mającymi miejsce na obszarach inwestycyjnych oraz w specjalistycznych warsztatach. Towarzyszą one zwłaszcza przy obróbce drewna, w trakcie użytkowania ostrych narzędzi.

Profesjonalny sprzęt dla wymagających

Zdarza się, że termin oddania robót zbliża się nieuchronnie, a zadań do wykonania jest sporo. Materiały czekają, a brakuje pomocników. Ci mogliby się zająć choćby tymi najprostszymi kwestiami, popychającymi do przodu nieco bardziej zaawansowane zlecenia. Kiedy ze wszystkich stron piętrzą się fragmenty desek czekające na docięcie, stolarz nie wie, w co najpierw włożyć ręce. Zapomina wtedy o chronieniu samego siebie. A przecież sprzęt będący na stanie sprzyja powstawaniu kontuzji. Jednak sytuacja zmienia się diametralnie, gdy w zajęciach pomaga mu piła stołowa z systemem SawStop.

Z myślą o ochronie rąk

Otwarte rany dłoni, uszkodzenia palców, a nawet ich całkowite rozszarpanie to dość pospolite obrażenia odnoszone przez osoby, trudniące się obróbką drewna. Na szczęście całkowicie eliminuje je piła stołowa z technologią SawStop. Specjalna osłona ostrzy sprawia, że pracownik nie ma możliwości bezpośredniego kontaktu z nimi. Szczególnie docenią to ci roztargnieni. Tarcza osłonięta pokrywą od góry nie ujmuje efektywności maszynie, natomiast wyposaża ją w inne, ale jakże ważne walory z punktu widzenia bezpieczeństwa operatora.

Piła stołowa z funkcją SawStop to sprawdzone rozwiązanie, którego skuteczność mogą potwierdzić stolarze z całego świata. Jeśli chcesz pracować w komfortowych warunkach, mając świadomość, że nie grozi ci żaden poważny uszczerbek na zdrowiu, ten sprzęt jest właśnie dla ciebie.

Tags: , ,
Categories dom